Varvara on 1991. aastal Soomes Holmö laevatehases ehitatud unikaalne kahemootoriline (2 x 250 hj) ja 11,3 m pikkune kaater, millest valmistati ainult näidiseksemplar. Ühtki täpselt samasugust laeva maailmas ei ole.

Alates 2014. aasta suvest teenib Varvara igapäevast leiba merepäästekaatrina, olles Juminda Poolsaare Selts MTÜ vabatahtlike merepäästjate käsutuses ja omanduses.

Et Varvara päevadesse päästetööde kõrvale veidi vaheldust tuua, viib ta poolsaart külastavaid inimesi meresõitudele.

Pakume kolme erinevat ringsõitu:

 

  • Hara tuur – sõidame 1957. aastal rajatud unikaalsesse allveelaevade demagnetiseerimisbaasi, tutvume lähedalt selle võimsate sadamarajatistega ning Hara saare ja kilutööstuse ajalooga, möödasõidul naudime maalilise Virve rannaküla vaateid, Eesti ühe kuulsaima purjelaeva Tormilind ehituspaika, samuti möödume laevaremonditehasest Loksal ja Laevade Füüsikaliste Väljade Teadusliku Uurimise Instituudi kunagistest hoonetest Suurpeal. Tuuri kestus 2-3 tundi (pikkus 10 meremiili), hind 390 eurot (sisaldab karastusjooke ja kerget einet).
  • Mohni tuur – sõidame ümber Mandri-Eesti põhjapoolseima tipu keskajal Ojamaa munkadele kuulunud ja hiljem nii piraatide kui salapiiritusevedajate varjupaigaks olnud Mohni saarele Eru lahes. Sadama puudumise tõttu pääseb saarele jalutama vaid soodsa ilma korral. Randume Viinistu kalurikülas, sadamakõrtsis on võimalik ka keha kinnitada. Möödasõidul naudime Pärispea poolsaare ja Purekkari neeme vaateid. Tuuri kestus 4-5 tundi (pikkus 25 meremiili), hind 590 eurot (sisaldab karastusjooke ja kerget einet).
  • Malusi tuur – sõidame ümber Juminda poolsaare tipu, kus asub maailma ohvriterohkeima merelahingu mälestusmärk. Kolga lahes ootab meid Malusi saarte ahelik, mis täna on eelkõige hüljeste ja lindude elupaik. 19. sajandil asusid seal aga Kolgaranna kalurite kalastusonnid ja Kolga mõisa kõrts, mis legendi kohaselt küll tegeles põhiliselt salaviina müügiga soomlastele. Sadama puudumise tõttu pääseb saartele jalutama vaid soodsa ilma korral, liikumiskeeld lindude pesitsemisaja tõttu kuni 20. juulini. Tuuri kestus 4-5 tundi (pikkus 23 meremiili), hind 590 eurot (sisaldab karastusjooke ja kerget einet).

Pardale võtab Varvara kõigile reisidele kuni 8 inimest. Laeva juhib kogenud kapten ning kaasa sõidavad ka meeskonnaliikmed. Tuuri vältel pakume külalistele karastusjooke ja kerget einet.

Võimalik on tellida ka eriprogrammiga meresõite. Küsi ja me teeme sulle pakkumise!

Merereisi tellimiseks helista telefonil 5079962 (Aive) või saada e-kiri varvara@juminda.ee.

Mis juhtub aga siis, kui Varvara on sinu ja su sõpradega merereisil ning tuleb päästekutse? Appi tõttavad väiksemad, meie merepäästjatele kuuluvad päästepaadid Tinu II, Faster ja Hawk. Juminda poolsaart ümbritsevates vetes keegi abita ei jää, selles võid kindel olla.

Varvara remondi- ja hooldustöödel on meid aidanud

US Parts